Zalety zastosowania płyt gumowych

Współcześnie płyty gumowe na placach zabaw, na siłowniach, czy też w klubach fitness są elementem, na który wiele osób zwraca uwagę. Rodzice małych dzieci chętniej puszczają swoje pociechy na huśtawki oraz drabinki, kiedy wiedzą, że nawet podczas upadku nic im się nie stanie. Sportowcy, obawiający się kontuzji oraz urazów, również chętniej udają się w miejsca, gdzie maty gumowe na siłowni są w standardzie obiektu. Przekonaj się, jakie jeszcze zalety wiążą się z tego typu bezpiecznymi nawierzchniami. 

Charakterystyka płyty SBR oraz EPDM

Płyty SBR oraz płyty EPDM to materiały, których używa się zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartych przestrzeniach. Dzięki swojej budowie bardzo łatwo się je kładzie, co w szczególności doceniają właściciele obiektów sportowych oraz firmy, które projektują i budują strefy zabaw dla dzieci oraz siłownie na świeżym powietrzu. Zastosowanie płyt gumowych tego typu jest bardzo szerokie, a wszystko dzięki temu, że:

  • wykazują się one dużymi właściwościami amortyzującymi
  • nie straszny jest im mróz oraz woda, 
  • są wytrzymałe oraz odporne na starzenie, 
  • do ich produkcji użyta została najnowsza technologia, dzięki której nawierzchnie gumowe nie odkształcają się. 

Zalety podczas stosowania 

Płyty gumowe na plac zabaw, do garażu, na siłownię, taras – wymienione przykłady są raptem ułamkiem tego, gdzie wykorzystać można jeszcze tego typu nawierzchnie. To tylko udowadnia, jak bardzo są one potrzebne w naszym otoczeniu. To dzięki nim:

  • amortyzowany jest każdy wstrząs oraz upadek,
  • zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia, 
  • da się ćwiczyć w komfortowych warunkach, bez obawy o obicia,
  • oszczędza się stawy.

Zalety płyt gumowych są nie do zastąpienia, dlatego z każdym rokiem, przy okazji nowych inwestycji, ich popularność wzrasta – z pewnością fakt ten ucieszy rodziców oraz sportowców. Im mniej otarć oraz urazów – tym lepiej! 

Jeżeli szukasz wysokiej jakości płyt gumowych do obiektów sportowych, albo chcesz nimi wyłożyć plac zabaw, to skontaktuj się z nami. Nasze płyty EPDM oraz SBR Proflex to produkty spełniające najnowsze normy oraz standardy, dzięki czemu z pewnością Cię nie zawiodą. 

Wróć do bloga