Czym są maty przerostowe?

W ostatnich latach coraz częściej zwraca się uwagę na to, czy nawierzchnie w miejscach, w których bawią się dzieci, lub uprawia się sport, są bezpieczne. Nawierzchnia bezpieczna to taka, która zapobiega poślizgnięciu się, odciąża stawy osoby ćwiczącej na niej, a w razie upadku, znacząco go amortyzuje. W przeciwieństwie do zwykłej nawierzchni upadek nie kończy się kontuzją. Do takich nawierzchni możemy niewątpliwie zaliczyć maty przerostowe. Czy one są?

Mata… z dziurami!

Jeśli mielibyśmy opisać wygląd maty przerostowej, zgadzałby on się z tytułem akapitu: to po prostu gumowa mata z dziurami. Na czym polega więc jej fenomen? Mata wykonana jest z bardzo wytrzymałej gumy pochodzącej z recyklingu. Zadaniem gumy jest oczywiście wcześniej wspomniana amortyzacja upadków. Do czego więc potrzebne są w niej dziury? Dzięki nim matę z czasem może zarosnąć trawa. Wygląda ona o wiele estetycznej niż sama mata, przyjemniej też chodzi się po niej na bosaka. Mata cierpliwe znosi wszelkie skrajne warunki pogodowe, w tym mrozy i upały. Nie jest też problemem wtedy, gdy właściciel trawnika chce go skosić. Może to zrobić kosiarką jak przy zwykłym trawniku. Maty przerostowe zachowują swoje właściwości amortyzacyjne bez względu na to, czy są porośnięte trawą, czy nie. Ich niezwykła trwałość sprawia, że z powodzeniem można je montować nie tylko na płaskich powierzchniach, ale też na skosach i skarpach, dzięki czemu nawierzchnia w tym miejscu pozostaje stabilna.

Prostota obsługi

Gumowe maty wymagają od ich właściciela minimum zaangażowania. Ich montaż jest banalnie prosty, podczas eksploatacji nie wymagają one specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Pod maty nie trzeba też przygotowywać żadnej podbudowy, są więc bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Aby wyglądały schludnie, wystarczy im wcześniej wspomniane koszenie trawy. Na nasze maty przerostowe w wymiarze 100 × 150 cm udzielamy pięcioletniej gwarancji. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące mat, zachęcamy do kontaktu!

Wróć do bloga