Zastosowanie obrzeży gumowych

Obrzeża gumowe to specjalne akcesoria, używane podczas montowania płyt EPDM. Trwałe i odporne na pękanie, zapobiegają przemieszczaniu się płyt. Więcej o obrzeżach oraz o samych płytach przeczytacie w naszym wpisie.

Czym charakteryzują się obrzeża gumowe do płyt EPDM?

Oferowane przez nas gumowe obrzeża do płyt mogą także służyć podczas kładzenia nawierzchni z piasku. Te wysokiej jakości krawężniki w swojej dolnej części posiadają charakterystyczne rowki, dzięki którym utrzymują się w ławie betonowej. Sprzedawane są razem z kołkami do łączenia. Tego typu obrzeża są dużo bardziej funkcjonalne, aniżeli standardowe. Można je bowiem zginać pod dowolnym kątem i w ten sposób dopasowywać do płyt. Podobnie jak same płyty, cechuje je bardzo wysoka odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne. W naszej ofercie znajdziecie obrzeża w czterech różnych kolorach:

  • czarnym,
  • szarym,
  • zielonym,
  • czerwonym.

O płytach EPDM słów kilka

Płyty EPDM to produkty, służące przede wszystkim do tworzenia bezpiecznych, amortyzujących upadki bezpiecznych nawierzchni na placach zabaw. Są antypoślizgowe i odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych: deszczu, mrozu, wilgoci, śniegu czy skrajnie wysokich temperatur. Odporne na ścieranie, są także łatwe w utrzymaniu w czystości. Dostępne są w dwudziestu czterech różnych kolorach, co sprawia, że z ich pomocą stworzyć można prawdziwie bajkowy plac zabaw. Tego typu płyty, oprócz placów zabaw, stosuje się jako nawierzchnie na boiska i jako podłogi na salach fitness. Doskonale sprawdzą się w stajniach oraz boksach dla zwierząt. Można także wyłożyć nimi taras lub balkon.

Zaopatrując się zatem w płyty EPDM warto od razu zakupić odpowiednią ilość gumowych obrzeży. W ten sposób stworzysz szybko i sprawnie wymarzony plac zabaw dla dzieci lub urokliwy taras. Montaż płyt razem z gumowymi obrzeżami nie jest skomplikowaną czynnością, dzięki ich kompaktowej konstrukcji.

Wróć do bloga