Wykładziny Gumowe na Plac Zabaw

Przyglądając się obecnym trendom i standardom przyzwyczailiśmy się do tego, że wykładzina na plac zabaw to już standard. W niepamięć odchodzą już zjeżdżalnie i bujaczki na piaskowym terenie lub wysypanym kamykami. Bezpieczne nawierzchnie dla dzieci mają za zadanie zapewnić im nie tylko komfort podczas zabawy, ale i ustrzec przed otarciami, czy też bolesnymi upadkami – tego w szczególności oczekują rodzice. Zapoznaj się z poniższą treścią i przekonaj się, jaka wykładzina gumowa na zewnątrz jest w stanie spełnić te oczekiwania. 

Wysokiej jakości wykładziny gumowe 

Wykładzina na plac zabaw, aby można było uznać ją za wysokiej jakości, musi spełniać kilka podstawowych norm. Przede wszystkim powinna ona:

  • posiadać mrozoodporną i antypoślizgową nawierzchnię – dzięki niej, niezależnie od pogody, czy też temperatury, dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić, 
  • – cechować się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym na częstą eksploatację – dobrym przykładem w tym podpunkcie są płyty EPDM gumowe Proflex, jak i płyty gumowe SBR Proflex, które dzięki swojej konstrukcji nie podwijają się, ani też nie zapadają, 
  • – wykazywać się właściwościami amortyzującymi – aby przekonać się, czy gumowe wykładziny podłogowe są amortyzujące, trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiadają certyfikat HIC. 

Kierując się powyższymi podpunktami wiadomo już, jaka nawierzchnia na plac zabaw powinna w szczególności być brana pod uwagę. To jednak nie wszystkie aspekty, na które warto patrzeć.  

Estetyczne i wytrzymałe wykładziny

Antypoślizgowe, gumowe wykładziny na plac zabaw, oprócz wartości technicznych, powinny być również estetyczne. Dzięki temu wizualnie uatrakcyjnią one nie tylko strefę zabawy, ale i otoczenie, w którym się znajdują. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszą się:

  • – kolorowe nawierzchnie – wykładzina gumowa szara, niebieska, czerwona, a może różnokolorowa? Nie trzeba ograniczać się tylko do jednego rodzaju barwy,
  • – wykładziny gumowe ułożone w różny sposób – płytki nawierzchni, nawet jednego koloru, mogą być położone na różne sposoby (zarówno w układzie przyległym, jak i na przekładkę).

Każda mata i wykładzina gumowa na zewnątrz to okazja do tego, aby wizualnie uatrakcyjnić rekreacyjne powierzchnie – nie należy zatem pomijać tego aspektu podczas planowania. Wysokiej jakości wykładzina na plac zabaw nie jest zatem prostym zagadnieniem, dlatego też czasami o poradę warto zapytać także specjalistów. 

Jako producent mat gumowych zachęcamy do zapoznania się z naszą rozbudowaną ofertą, gdzie znajdują się nie tylko gumowe wykładziny podłogowe na zewnątrz, ale i bezpieczne nawierzchnie na siłownie, a także maty przerostowe. Wszystkie nasze produkty cechują się dużą wytrzymałością oraz nienaganną estetyką. 
 

Wróć do bloga