Kupuj Bezpośrednio u Polskiego Producenta


Szukasz wysokiej jakości, niezawodnych płyt gumowych na place zabaw? Znajdziesz je w naszej rozbudowanej ofercie bezpiecznych nawierzchni, dzięki którym dzieci w każdym wieku będą miały zagwarantowane bezpieczeństwo podczas zabawy. Spełniają one najnowsze normy unijne PN:EN 1177:2019 oraz posiadają certyfikat HIC, dzięki czemu możesz mieć pewność, że niezawodnie będą się one spisywały nawet na przestrzeni wielu lat. Gumowe płytki na plac zabaw SBR oraz EPDM PROFLEX wyróżniają się właściwościami amortyzującymi, dzięki czemu można zapomnieć o bolesnych upadkach, otarciach, czy też innych urazach. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

, Płyty na place zabaw – EPDM i SBR

Właściwości płyt gumowych na plac zabaw

, Płyty na place zabaw – EPDM i SBR

Gumowe płytki na plac zabaw oraz na siłownię zewnętrzną znacznie podnoszą atrakcyjność tych obiektów zarówno w oczach troskliwych rodziców, jak i sportowców. Zapobiegają one kontuzjom oraz chronią użytkowników przed bolesnymi upadkami. Tego typu maty na plac zabaw SBR oraz EPDM PROFLEX dodatkowo:

  • wyposażone zostały w praktyczne odpływy liniowe, zapobiegające gromadzeniu wody, która spływa zgodnie z nachyleniem terenu,
  • można montować na podbudowie z kruszywa – nie trzeba wcześniej przygotowywać pod nie betonowej podbudowy,
  • nie zapadają się – dzięki technologii drążenia otworów łączeniowych na powierzchni gumowej płytki na plac zabaw nie powstają wgłębienia,
  • nie podwijają się na krawędziach – zapobiega temu jednorodna struktura w całym przekroju,
  • antypoślizgowe oraz mrozoodporne, co jest bardzo praktyczną cechą w naszym klimacie,
  • odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz wahania temperatur,
  • bardzo szybko się montuje – nasze płyty gumowe pod plac zabaw łączy się ze sobą za pomocą 16 kołków montażowych, gdzie 4 przypadają na jedną krawędź.

Różnorodność płyt gumowych 

Płyty gumowe EPDM Proflex, podobnie jak płyty gumowe SBR Proflex, dostępne są w naszej ofercie w różnych wariantach kolorystycznych. Ich standardowy wymiar to 50 cm na 50 cm. Ich grubość, wahając się między 25 mm a 90 mm, można dobrać względem własnych potrzeb, pamiętając o współczynniku bezpieczeństw upadku HIC, który jest gwarancją tego, że dane maty gumowe pod plac zabaw są bezpieczne. 

W naszej ofercie znajdziesz również gumowe maty przerostoweFLEXMAT. One również, podobnie jak płyty gumowe na plac zabaw, posiadają certyfikat HIC oraz spełniają unijną normę PN-EN 1177:2019. Z powodzeniem można stosować je na terenie płaskim, jak i na skarpie. Da się wyłożyć nimi place zabaw, siłownie zewnętrzne, jak i tarasy. Z czasem mogą one zarastać trawą (co jest naturalne), jednak ich właściwości przy tym pozostają niezmienne – trawę, która wyrosła między otworami maty, bez obaw można kosić kosiarką.