Płyty gumowe na place zabaw. Przegląd rozwiązań

Bezpieczne nawierzchnie to podstawa nowoczesnych placów zabaw. Zbudowane z gumowych płyt zabezpieczają młodych użytkowników przed stłuczeniami i urazami w chwili niekontrolowanego upadku. Oto krótki przegląd rozwiązań z zastosowaniem płyt gumowych.

Płyty gumowe SBR

Maty gumowe na place zabaw zbudowane z płyt SBR to komfortowe rozwiązanie na długie lata. Płyty SBR wykonane są z kauczuku butadienowo-styrenowego i charakteryzują się wysoką odpornością na niskie temperatury, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu nawet przy dużym mrozie.

Gumowe nawierzchnie mają specjalną budowę, która na każdym kroku dba o bezpieczeństwo dzieci. Płyty gumowe SBR nie zawierają ostrych krawędzi, są jednolite, nie zwijają się i umożliwiają przepływ wody, jednocześnie utrzymując podłoże w czystości. Oprócz tego są antypoślizgowe, wibroizolacyjne oraz zdolne do absorpcji dźwięków.

Płyty SBR to łatwy i szybki sposób na zbudowanie nawierzchni pod plac zabaw. Każda płyta posiada 16 gniazd montażowych, które łączy się z innymi płytami za pomocą karbowanych kołków. Aby elementy dobrze do siebie przylegały, warto wykończyć je obrzeżami gumowymi SBR, dzięki czemu uzyskamy spójną całość.

Płyty SBR występują w 5 podstawowych kolorach. Wszystkie posiadają certyfikat HIC 1.0 ÷ 2.8m i spełniają unijną normę PN-EN 1177:2018. Posiadają także atest PZH (Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego), co zapewnia naszym dzieciom zdrową i bezpieczną zabawę.

Płyty gumowe EPDM

Odporne na promieniowanie UV, antypoślizgowe, wibroizolacyjne. Płyty EPDM wykonane są z kauczuku etylenowo-propylenowego i doskonale spełniają swoją funkcję jako podłoże na place zabaw. Posiadają wysoką tolerancję na wahania temperatur i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu.

Płyty EPDM mają taką samą budowę jak płyty SBR ¬– bez ostrych krawędzi, z jednolitą strukturą ograniczającą zawijanie się brzegów, do zabezpieczenia których zaleca się obrzeża gumowe EPDM. Płyty gumowe EPDM występują w aż 24 kolorach, dzięki czemu istnieje dowolność wyboru, która sprawia, że plac zabaw staje się oryginalny i przyciąga kolorystyką. Nawierzchnie gumowe z płyt EPDM są bezpieczne i przyjazne dzieciom, co potwierdzone zostało atestem PZH, certyfikatem HIC 1.0 ÷ 2.8m i normą unijną PN-EN 1177:2018.

Wróć do bloga