Nawierzchnie idealne do obiektów sportowych i boisk

Prawdopodobnie większość osób korzystających z nowoczesnych boisk, siłowni, sal fitness i innych obiektów sportowych zauważyła, że coraz częściej można w nich spotkać charakterystyczne, bezpieczne nawierzchnie – najczęściej w postaci gumowych puzzli

Niewiele z nich zastanowiło się jednak nad tym, jaką dokładnie pełnią one funkcję. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się im nieco bliżej.

Komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczne nawierzchnie najczęściej mają formę mat, wyprodukowanych z gumowego granulatu. Dostępne są w różnych kolorach, pozwalają więc na stworzenie ciekawych kompozycji dopasowanych do stylu danego wnętrza. Dlaczego pojawiają się w obiektach sportowych? Z wielu względów. Nie bez powodu są nazywane „bezpiecznymi”. Gumowe maty doskonale amortyzują upadki podczas ćwiczeń, obniżają więc ryzyko poważnego urazu. Przynoszą też ulgę naszym stawom i kręgosłupowi, gdy podskakujemy np. podczas zajęć fitness. Bezpieczne nawierzchnie mają też właściwości antypoślizgowe. To bardzo istotne w salach sportowych. Ćwiczący pocą się, a na mokrej, śliskiej posadzce niezwykle łatwo o uraz.

Oczami właściciela obiektu

Montaż mat przynosi też szereg korzyści właścicielowi obiektu. Nawierzchnia jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. odkładaniem ciężarów i innych sprzętów treningowych. Maty redukują też drgania i wyciszają dźwięki. Dzięki nim ciszej jest w samej siłowni, na hałasy nie powinni narzekać też sąsiedzi klubu sportowego. Bardzo szybko się je montuje. Wymiana nawierzchni w obiekcie nie wymusza więc na właścicielu jego kilkudniowego zamknięcia. Bezpieczna nawierzchnia w klubie fitness wzbudza zaufanie klientów i dodaje prestiżu danemu miejscu. Ponieważ maty dostępne są w różnych grubościach, właściciel obiektu może wybrać rozwiązanie nie tylko najbardziej pasujące do jego potrzeb, ale też najbardziej ekonomiczne. Bezpieczne nawierzchnie w siłowniach i klubach fitness powoli stają się standardem, dlatego nie warto zwlekać z ich położeniem w swoim klubie sportowym, by wcześniej nie zrobiła tego konkurencja.

Wróć do bloga