Maty puzzle. Pomysłowe rozwiązanie dla siłowni i nie tylko

Gumowe maty puzzle to ciekawy sposób na stworzenie estetycznej i jednocześnie bezpiecznej nawierzchni. Najczęściej spotykamy je w formie podłogi na siłowni, lecz to nie jest jedyne miejsce, w którym można je wykorzystać. Sprawdź, gdzie możesz spotkać maty puzzle.

Gumowe nawierzchnie

Produkowane są w różnych grubościach, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w wielu miejscach. Cienkie maty o grubości 15 mm stosuje się do ochrony podłóg w siłowni przed zarysowaniami lub na salach crossfit, zaś grubsze 20 mm lub 25 mm maty oprócz zabezpieczenia podłogi siłowni przed upadającymi ciężarami, tłumią także dźwięki i redukują drgania, wywołane energicznymi ćwiczeniami.

Maty puzzle na siłownię

Spotykamy je jako nawierzchnie na siłowni, ponieważ gumowe maty dzięki swojej strukturze chronią swoich użytkowników przed stłuczeniami i większymi urazami. Świetna budowa płyt to zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa oraz amortyzacji podczas wykonywanych ćwiczeń na siłowni.

Podłoża w studiach sztuk walki

MMA, boks czy karate to sztuki walki, w których osoby trenujące mają dużą styczność z podłogą. Różnego typu chwyty, dźwignie lub kopnięcia powodują, że przeciwnicy lądują na ziemi. Gumowe maty puzzle pozwolą na uniknięcie urazów mechanicznych spowodowanych upadkiem w czasie treningu. Komfortowe oraz bezpieczne podłoże pozwoli na większą swobodę ruchu i odważniejsze ćwiczenia.

Komfortowe podłogi dla dzieci

Maty puzzle doskonale nadają się również na podłogę do pomieszczeń, w których bawią się dzieci. Gumowe maty zapewnią najmłodszym bezpieczeństwo w czasie zabawy chroniąc je przed upadkami i ewentualnymi stłuczeniami. Maty puzzle sprawdzą się w świetlicach szkolnych, przedszkolach, a nawet w prywatnych domach, dając dzieciom miejsce na dobrą zabawę.

Pomieszczenia rehabilitacyjne

Profesjonalne maty gumowe to gwarancja stabilności i trwałości jednolitego podłoża, tak ważnego w gabinetach rehabilitacyjnych. Maty zabezpieczające przed urazami to pewność, że osoba kontuzjowana nie ponowi swojego urazu wykonując zalecone ćwiczenia. Miękkie nawierzchnie ułatwią rehabilitację, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo użytkowników.

Wróć do bloga