Maty przerostowe – idealne podłoże na siłownie zewnętrzną

Maty przerostowe – idealne podłoże na siłownie zewnętrzną

Zewnętrzne siłownie robią się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – większość z nas chętniej ćwiczy na świeżym powietrzu niż w dusznej, ciasnej sali. Jeszcze do niedawna sporym problemem dla trenujących na siłowaniach zewnętrznych była nieodpowiednia nawierzchnia pod maszynami niczym nieróżniąca się od znajdującego się obok chodnika z kostki lub płyty. Przy niefortunnym upadku podczas treningu dość łatwo było o kontuzję. Na szczęście coraz więcej siłowni plenerowych wyposażanych jest w maty przerostowe, które mają zapobiegać takim sytuacjom i jeszcze bardziej podnieść komfort ćwiczących. Czym one są?

Działanie maty przerostowej

Maty przerostowe wykonane są miękkiej, ale bardzo trwałej gumy. Jej zadaniem jest amortyzowanie upadków i sprawianie, by korzystanie z siłowni było bezpieczniejsze. Gumowa mata odciąża też kręgosłup osoby ćwiczącej podczas podskoków czy biegania w miejscu. To nie koniec ich zalet. Maty przerostowe mają też właściwości antypoślizgowe. Dzięki nim bezpieczniej korzysta się z siłowni po deszczu. Cechują się też prostotą montażu – nie trzeba pod nie wykonywać żadnej podbudówki, nie ma też konieczności specjalnego wyrównywania terenu. Maty montuje się nawet na nierównościach i skarpach.

Piękny trawnik

Tym, co cechuje matę przerostową, są otwory na całej jej powierzchni. Nie znajdują się tam przypadkowo. Otwory stworzono po to, by mogła przez nie przerastać trawa. Dzięki temu nawierzchnia w siłowni plenerowej może wyglądać po prostu pięknie i naturalnie. Oczywiście maty przerostowe nie tracą swoich właściwości, gdy zarośnie je trawa. W dalszym ciągu amortyzują upadki i utrudniają poślizgnięcie się. Trawę raz na jakiś czas trzeba skosić. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by robić to kosiarką – macie z pewnością nic się nie stanie. Renomowane produkty sprzedawane są z pięcioletnią gwarancją. Co ciekawe, maty przerostowe w zasadzie nie wymagają żadnej innej pielęgnacji, co sprawia, że konserwacja siłowni zewnętrznej może ograniczać się tylko do serwisowania sprzętów. Niektórzy dostawcy mat, w tym nasz firma, bardzo cenią sobie rozwiązania ekologiczne. Dlatego  w ich asortymencie można znaleźć produkty wykonane z gumy pochodzącej z recyklingu. Dobrej jakości maty posiadają certyfikat bezpieczeństwa przy upadku z wysokości powyżej 3 m, co w przypadku siłowni plenerowych jest absolutnie wystarczające. Warto wiedzieć, że maty przerostowe są tak skuteczne, że często montuje się też na placach zabaw dla dzieci lub obok boisk szkolnych, gdzie zapobiegają konsekwencjom upadków dzieci.

Wróć do bloga