Czym charakteryzują się profesjonalne maty na siłownię?

Bezpieczna nawierzchnia stanowi podstawę wyposażenia każdej siłowni czy sali fitness. Najlepszym rozwiązaniem na wykończenie podłogi są profesjonalne maty gumowe. Czym się one charakteryzują?

Gumowe maty puzzle

Podłoga na siłowni, sali fitness czy crossfit musi przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo jej użytkownikom. Maty puzzle chronią przed wszelkiego typu stłuczeniami i urazami. Ich struktura zapewnia doskonałą amortyzację podczas wykonywania ćwiczeń i skoków, dzięki czemu osoby ćwiczące mogą odczuwać większy komfort w czasie treningu.

Maty gumowe są dostępne w różnych grubościach, co pozwala na dostosowanie ich do miejsca, w którym będą użytkowane. Maty o grubości 15mm poleca się na sale fitness, a także do zabezpieczania podłogi siłowni przed zarysowaniami. Grubsze maty gumowe, 15 mm i 20 mm, świetnie zabezpieczają podłogę przed upuszczanymi ciężarami. Oprócz tego gwarantują wytłumienie dźwięków i drgań, wywoływanych intensywnymi ćwiczeniami.

Maty na siłownię posiadają gładką strukturę. Ta cecha sprawia, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Kształt puzzli zapewnia nie tylko łatwy montaż, lecz także brak wgłębień, które burzyłyby równość podłogi z nich zbudowanej. Dzięki temu mamy gwarancję, że żaden użytkownik nie zaczepi się o wystający element. Ułatwia to także ewentualną wymianę poszczególnych elementów bez rozbierania całej podłogi.

Kolorowe podłogi na siłownię

Nawierzchnie na siłownię wykonane z profesjonalnych mat nie tylko zabezpieczają salę, ale również dzięki swej różnorodności kolorów nadają wnętrzu oryginalny wygląd. Maty puzzle na siłownię występują w kolorach:

black – w skład czarnej maty wchodzi oczyszczony granulat gumowy SBR i wysokiej klasy klej poliuretanowy, a jej wymiary to 1000mm x 1000 mm;

super black z granulatem EPDM – o tym samym składzie i wymiarach co wcześniejsza, lecz z dodatkiem kolorowych granulek. Uatrakcyjniają one matę podłogową i jednocześnie redukują wizualną widoczność zabrudzeń, np. śladów pozostawionych przez obuwie. Przykładowe kolory granulek to szary, czerwony, niebieski i żółty;

colour – o wymiarach 1000 mm x 1000 mm i składzie z oczyszczonego granulatu gumowego (barwionego) oraz kleju poliuretanowego. Do kupienia w kolorze szarym, zielonym i czerwonym.

Wróć do bloga