Charakterystyka płyt EPDM

Granulat EPDM to wysokiej jakości granulat gumowy, uzyskany z recyklingu takich produktów jak uszczelki samochodowe czy kołnierze z automatycznych pralek. Wykonuje się z niego maty, które stosowane są najczęściej na placach zabaw, ale nie tylko. Sprawdź, czym charakteryzują się płyty EPDM.

Jakie cechy szczególne wyróżniają płyty EPDM?

Gumowe maty EPDM są antypoślizgowe i odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych: mrozu, śniegu, wilgoci, silnych promieni UV. Łatwe w montażu i łatwe w utrzymywaniu w czystości, są także niezwykle estetyczne, ze względu na ich żywe, intensywne kolory. Struktura tego gumowego materiału jest przepuszczalna, a same płyty posiadają dodatkowo liniowe odpływy, odprowadzające z nich nadmiar wody. Płyty są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także doskonale amortyzują upadki. Cechuje je również duża elastyczność oraz nieprzenoszenie drgań. Co bardzo ważne, płyty nie blakną pod wpływem nawet bardzo silnych promieni słonecznych. Kolor granulatu EPDM jest bowiem niezwykle trwały.

Gdzie stosuje się płyty z gumowego granulatu?

Najpopularniejsze, chociaż nie jedyne zastosowanie płyt EPDM, to wykładanie nimi nawierzchni placów zabaw, ze względu na ich właściwości amortyzujące. Gwarantują bezpieczeństwo dzieciom, bawiącym się na karuzeli czy huśtawce. Ponadto z powodzeniem mogą służyć jako nawierzchnie na boiskach, a także na siłowniach i salach fitness. Właściciele prywatnych posesji chętnie instalują je na tarasach oraz balkonach. Kolejnym zastosowaniem oferowanych przez nas płyt EPDM jest wyścielanie nimi podłóg stajni oraz podłóg boksów dla zwierząt.

Maty EPDM z naszej oferty dostępne są w dwudziestu czterech różnych kolorach, które można łączyć i mieszać. Z nimi stworzą Państwo wymarzony plac zabaw dla dzieci, na którym chętnie będą przebywały lub swój prywatny bajkowy taras. Montaż płyt nie stanowi żadnej trudności, a efekt jest oszałamiający!

Wróć do bloga