Bezpieczne nawierzchnie na siłownie rekreacyjne zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne cieszą się dużą popularnością, jednak nie zawsze posiadają odpowiednio przystosowane powierzchnie na siłownie rekreacyjne. Niestety, często używa się do nich piachu lub żwiru, co nie jest korzystne dla ich użytkowników. Z kolei powierzchnie naturalne, pokryte trawą są wprawdzie tanim rozwiązaniem, ale wymagają starannej pielęgnacji – nawożenia, koszenia, podlewania, co i tak nie zawsze przynosi pożądany efekt. Jakiego rodzaju podłoża na siłownię są w takim razie najlepsze? Zapraszamy do lektury artykułu.

Odpowiednie powierzchnie na siłownie rekreacyjne

Na siłowni wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne, co wiąże się z upadkami. Z tego powodu, bezpieczne nawierzchnie na siłownię zewnętrzną powinny takie upadki amortyzować. Świetnym rozwiązaniem jest użycie specjalnie dostosowanych mat i płyt gumowych czy puzzli na siłownię rekreacyjną. Ważne, aby takie maty czy płyty gumowe nie posiadały ostrych krawędzi, ponieważ chroni to przed uszkodzeniami ciała. Podłoże powinno również tłumić hałasy, takie jak skoki czy biegi, ze względu na osoby, mieszkają niedaleko siłowni rekreacyjnej. 

Bezpieczne gumowe nawierzchnie

Gumowe nawierzchnie na siłownię zewnętrzną umożliwiają bezpieczne i wygodne wykonywanie ćwiczeń. Nawierzchnie24 to sprawdzony producent bezpiecznych nawierzchni – inwestując w  jego produkty, zapewniamy użytkownikom siłowni komfortowe uprawianie sportu. Oferowane przez niego płyty gumowe EPDM Profelx oraz płyty gumowe SBR Proflex to najwyższej jakości powierzchnie na siłownię rekreacyjną. Takie rozwiązania pozwalają na wykonywanie ćwiczeń w doskonałych warunkach. To płyty, które stosuje się również w podłożach na placach zabaw dla dzieci, co świadczy o tym, że zapewniają wysokie bezpieczeństwo.

Wróć do bloga