Bezpieczne nawierzchnie dla dzieci

Świat to dla dziecka obszar nieograniczonych możliwości. Najmłodsi poznają otoczenie za pomocą wszelkich zmysłów, głównie poprzez zabawę, co nierzadko wiąże się z ich ponadprzeciętną ruchliwością. Pomocne mogą być maty gumowe dla dzieci, które uchronią pociechy przed kontuzjami i umożliwią bezpieczne odkrywanie przez nich świata.

Rodzaje bezpiecznych nawierzchni dla dzieci

  • płyty gumowe PROFLEX SBR i PROFLEX EPDM – wykonane są z granulatu gumowego. Wyróżniają się dużą elastycznością przy zachowaniu bezpieczeństwa, odporności na ścieranie i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Będa idealne do przydomowych ogrodów, tarasów i placów zabaw. Mają również jednolitą strukturę, zapobiegającą rozwarstwianiu się krawędzi.
  • obrzeża gumowe SBR i EPDM PROFLEX BOARDS (krawężniki gumowe) – obrzeża gumowe sprawdzą się na placach zabaw i innych miejscach z nawierzchnią gumową lub z piaskiem. Są elastyczne i można je formować pod dowolnym kątem, dopasowując do powierzchni. Są wyjątkowe trwałe i odporne na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Zwiększają bezpieczeństwo bawiących się dzieci.
  • maty przerostowe FLEXMAT – to gumowe nawierzchnie powstałe z produktów z recyklingu. Doskonale nadają się na place zabaw, ogrody, balkony czy tarasy. Są niezwykle trwałe, odporne na ślizganie się i zapewniają stabilność na każdej powierzchni.

Dlaczego warto zainwestować w bezpieczną nawierzchnię?

Inwestycja w bezpieczne nawierzchnie gumowe zawsze będzie opłacalna. Dzięki ich solidnych konstrukcjach, dobrym wykonaniu (w tym powierzchni antypoślizgowej) możesz zmniejszyć ryzyko podatności na urazy bawiących się dzieci. Sprawdzą się zarówno na placu zabaw, siłowni zewnętrznej, parkach rekreacyjnych, jak i w przydomowych ogrodach, tarasach i wszystkich miejscach, w których przebywają dzieci.

Dzieciństwo to okres życia, któremu nieustannie towarzyszy zabawa. Nie można dziecku jej zabraniać, gdyż jest jednym z kroków do poznawania świata. Warto jednak zapewnić mu do niej bezpieczne warunki, by uchronić pociechę przed poważnymi urazami i kontuzjami. Pomoże w tym producent bezpiecznych nawierzchni – wybierz już dziś i zwiększ bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Wróć do bloga